Zobacz Oczy Wiedźmina –
👉 FACEBOOK:
👉 INSTAGRAM:
👉 ZOSTAŃ PATRONEM: | WIĘCEJ INFO ⬇⬇⬇

Kilka słów wyjaśnienia. Mając nadzieje powstrzymać zalew niemądrych komentarzy w stylu: “tu jest błąd, powinno być dem Teufel”, albo “tekst jest głupi, po łacinie i nie po niemiecku ale muzyka spoko”, uspokajamy: tekst powstał przy inspiracji publiczności. Jest beką, abstrakcyjnym żartem, nie ma żadnego sensu. Każde słowo ma znaczenie w kontekście wieczoru podczas którego rodził się utwór i nie ma żadnego znaczenia w innych kontekstach.
Oficjalny teledysk do utworu “Satanismus” czyli “Braniewo Song”. Klip nakręciliśmy we wrześniu 2011 roku, w Poznaniu. Przeogromne podziękowania za użyczenie podwórka, sprzętu oraz ogromną cierpliwość należą się Micy. Scenariusz, reżyseria, montaż – Percival Schuttenbach. Gościnnie wystąpiła – Ola Kachel.

Video do utworu Satanismus było inspirowane 12 klipami (dokładnie: 10 teledyskami, jedną reklamą i jednym filmem). Poniżej wykaz przygotowany na potrzeby konkursu:

1. Primus – “Mr. Krinkle” To ogólna inspiracja. Zachwyceni faktem nakręcenia całego klipu jednym ujęciem, spróbowaliśmy zrobić podobnie w pierwszym klipie. (wyszło to jednak trochę inaczej) Większość pierwszego klipu umieściliśmy w telewizorze, który występuje w klipie drugim.

2. Eric Prydz – “Call On Me” Wejście dziewczyn i aerobic to nasze świadome nawiązanie do tego teledysku. Klip zapadł nam w pamięć dzięki fajnym dziewczynom, stąd pomysł na nieskoordynowane i niezgrabne tańce na początku klipu.

3. Alex Gaudino – “Destination Calabria” Oczywiście chodzi o przemieszczanie się dziewczyn z instrumentami no i odziane w stringi piękne tyłeczki (w naszej sparodiowanej wersji to majciochy w grochy, których znalezienie zajęło nam sporo czasu 😉

4. Formacja Nieżywych Schabuff – “Lato” Nasz lider, jako najstarszy, a więc pamiętający klipy z lat 80. do dziś nie może przeżyć, że w klipie Formacji Agnieszka Maciąg tak perfidnie udaje, że gra i robi do tego klasycznego dzióbka.

5. Robert Palmer – “Addicted To Love” I poszliśmy dalej, odgrzebując jeszcze starszy klip Roberta Palmera. 5 lasek udaje, że gra robiąc przy tym seksowne miny i gesty. W Satanismusie dziewczyny rywalizują o pierwszeństwo, przepychając się, lecz nadal seksownie tańcząc i udając, że grają na różnych instrumentach.

6. Satyricon – “Mother North” Klasyka black metalu, sparodiowana w ten sposób, że zamiast łazić z laską przeznaczoną na ofiarę przez las, to prowadzimy ją bezsensownie wokół stołu, a potem rytualnie zabijamy używając keczupu i wątpliwych zdolności synchronizacyjno – efektowo – specjalnych naszej Asi.

7. Dimmu Borgir – nieoficjalny klip do “The Promised Future Aeons” czyli właściwie “The ring” (tę odpowiedź również uznajemy za prawidłową). Średnio seksi dziewczynka z grzywką zaczesaną na twarz, wychodząca z telewizora w chwili nieuwagi (rozproszonej przez dzwonek telefonu). Ten fragment oczywiście podpada pod film z opisu, ale prawdę pisząc, to naszą pierwszą inspiracja był wspomniany nieoficjalny klip DemoBurgerów.

8. Parzival – “Mechanismus” Nasi imiennicy i (czego nikt do tej pory nie skumał) główni inspiratorzy samego utworu (“mechanismus, satanismus”). Tu złożyliśmy im hołd, starając się zrobić wszystko, aby trzymane przez dziewczyny proporce z logiem zespołu ustawione były symetrycznie, a pseudo umundurowanie przypominało choć troszkę styl militarny.

9. Lady Gaga – “Telephone” Ta postać jest trudna do sparodiowania, gdyż ciężko parodiować parodię parodii, ale zmieniliśmy okulary z papierosowych na okulary z pluszowymi kulkami – równie bezsensowne, ale uczyniło ciężki Parzivalowy klimat nieco mniej ciężkim.

10. Benny Benassi – “Satisfaction” Tutaj nie trzeba nic wyjaśniać – wszyscy świetnie to skojarzyli. Warto dodać, że zamiast narzędzi, dziewczyny trzymają broń wypożyczoną z przepastnego arsenału dziadka Micy (na czele ze słynną rumfają, która robi tutaj za rurkę dla Kris).

11. Immortal – “Call of the Wintermoon” Tego to już naprawdę nie musimy tłumaczyć. To nawiązanie odgadli chyba wszyscy.

12. Reklama chipsów Lay’s (“Są chipsy, jest impreza”). Chodzi o to, że – podobnie jak w reklamach tych chipsów – zakonnice raz są pobożne i spokojne, a raz seksownie-krwiożerczo-demoniczne.

Sprawdźcie najnowsze wiadomości, nagrania i klipy od Percivala:
WWW –
Kontakt: Percival/Percival Schuttenbach/Wiedźmin Soundtrack – [email protected]
—–
The original music by Percival Schuttenbach has been
used in The Witcher 3 Wild Hunt
Subscribe PERCIVAL channel YouTube:
#percival #oczywiedzmina #chortyca

source